Během několika prvních měsíců byl geocaching pouze pro zkušené uživatele GPS, kteří již využívali technologii pro jiné outdoorové aktivity jako backpacking nebo lodní navigace. Malá základna hráčů a nová aktivita ztěžovala odlovy keší. Nástroje byly nedostatečné a horkotěžko se zjišťovalo, zda je v okolí nějaká cache - tedy pokud vůbec nějaká existuje. Stejně jako u většiny účastníků, Jeremy Irish, webový vývojář společnosti Seattle, narazil na webovou stránku Mikea Teague v červenci a zároveň se zabýval výzkumem technologie GPS. Myšlenka hledání pokladu s využíváním technologických vychytávek před-stavovala spojení dvou jeho největších zájmů. A tak se Jeremy rozhodl koupit si první GPS jednotku a vyrazil na úplně první odlov. Poté, co zažívá vzrušení při hledání své první cache, se Irish rozhodl vytvořit stránky sdružující tuto aktivitu. Vymyslel termín geocaching, vytvořil Geocaching.com a uplatnil své profesionální webové dovednosti, aby vytvořil nástroje ke zlepšení zážitků z hledání keší. Popisy keší byly zadávány ručně, ale databáze pomohla standardizovat listingy. Přibyly další funkce jako hledání keší kolem domácích souřadnic a další. Všechny tyto funkce usnadňovaly hráčům hledání a zakládání keší. Na popud Mikea Teague bylo nové hrací rozhraní dokončeno a zveřejněno v komunitě lovců stashů 2. září 2000. V době, kdy byly stránky spuštěny, bylo po celém světě rozeseto 75 keší.
Pokud ji ukryjete, oni přijdou
Slashdot, populární on-line časopis pro vyznavače techniky, ohlásil novou aktivitu 25. září 2000. New York Times převzal příběh a zahájil domino efekt článků psaných v časopisech, novinách a jiných médiích po celém světě. CNN dokonce natočila dokument, kterým začala profilovat nové hobby. Ale protože na světě bylo tak málo keší, mnoho účastníků zjistilo, že v jejich okolí nebyla uložena žádná krabička. Začali se tedy zajímat, jestli by někdo chtěl u nich také hledat, pokud ukryjí poklad. Rostoucí komunita geocachingu se začala řídit mantrou „Pokud ji ukryjete, oni přijdou“. A tak mnoho lidí začalo zakládat keše jen proto, aby zjistili, zda je ostatní najdou. A oni je nacházeli.
Vytvoření Groundspeaku
Postupně, jak se začala zvyšo-vat návštěvnost Slashdot, si Jeremy Irish uvědomil, že se bude muset zapracovat na nových stránkách. Koncem roku 2000 začal spolupracoval s Eliasem Alvordem a Bryanem Rothem, dvěma spolupracovníky společnosti Sunrise Identity a založili novou společnost Groundspeak Inc. (původně "Grounded Inc."). Na stránkách pracovali ve svém volném čase a až v roce 2005 se geocaching stal jejich zaměstnáním na plný úvazek. V dnešní době jsou podporováni malým týmem Groundspeak Lackeys a více než 400 dobrovolníky po celém světě.