Agatha Christie se zapojila do kampaně snažící se přilákat více turistů na Isle of Man, malý ostrov mezi Velkou Británií a Irskem. V roce 1929 dostal Arthur B. Crookall, předseda výboru majícího za úkol podpořit turistický ruch na ostrově Isle of Man, nápad – uspořádat ‘Honbu za pokladem’. Jako inspirace mu posloužily legendy o pašerácích a jejich dávno zapomenutých kořistech. Někde na ostrově by byl ukryt opravdový poklad a vodítka k jeho nalezení by se skrývala v detektivním příběhu. Někteří členové výboru měli sice jisté výhrady, ale plán byl nakonec schválen. Crookall však musel najít někoho, kdo by takový příběh napsal. Kdo jiný než Agatha Christie? Možná překvapivě a za odměnu ve výši pouhých 60 liber Agatha Christie nabídku přijala. V dubnu 1930 navštívila ostrov a spolu s Crookallem celou věc prodiskutovali a hledali vhodné místo pro ukrytí pokladu.
Příběh Manx Gold byl koncem května otištěn na pokračování (pět dílů) v deníku Daily Dispatch. Poklad dostal podobu čtyř tabatěrek velikosti krabičky od zápalek. Každá se mohla směnit na radnici v městě Douglas za 100 liber. Hra byla přístupná pouze návštěvníkům ostrova, nikoli domorodcům.
Agatha Christie se už nikdy později nepodílela na podobné akci, ale v některých jejích příbězích se s podobnou tématikou setkat můžeme – například v povídce Podivný žert či v románu Hra na vraždu. Kdyby tenkrát existoval již geocaching, je jisté, že by Agatha se svými nápady založila pár nádherných kešek.